Śląski Portal Ślubny - reklamuj swoją firmę za darmo!


Jesteś tutaj - Blog ślubny >> Fason sukni ślubnej. Jaki wybrać?


Fason sukni ślubnej. Jaki wybrać?

2017-09-16

Niektóre Panny Młode marzą o sukni falbaniastej, inne o prostej albo krótkiej. Jedne czują się piękne w koronkach, a pozostałe tylko w jedwabiu. Wybór sukni ślubnej nie jest prostym zadaniem. Czasami także wiąże się z rezygnacją z marzeń, ponieważ kreacja tego wyjątkowego dnia musi podkreślać urodę Panny Młodej. Dlatego też przyszła żona powinna zwrócić uwagę na typ swojej sylwetki i do niej dobrać odpowiedni fason.

Jaka suknia dla gruszki? Pani gruszka charakteryzuje się płaskim brzuchem i małymi piersiami, ma za to dość masywne uda. W tym wypadku najodpowiedniejszy będzie klasyczna suknia z szerokim dołem. Może to być suknia dwuczęściowa bądź przewiązana w talii szarfą – aby ją podkreślić i sprawić, że drobne ramiona wydadzą się proporcjonalne. Ważne, aby spódnica była prosta, bez marszczeń i ozdób, bo to przyciągnęłoby wzrok do bioder.

Klepsydra, czyli proporcjonalne ramiona i biust, biodra oraz wyraźnie zaznaczona talia (czyż to nie marzenie każdej kobiety?). Dla klepsydry idealna jest suknia, którą nazywa się rybką, jednak Panna Młoda o takich kształtach może sobie pozwolić w wyborze sukni na dość dużą dowolność.

Jabłko. Kobieta – jabłko charakteryzuje się rozbudowanymi ramionami, dużymi piersiami, brakiem talii i zaokrąglonymi biodrami. W tym wypadku najlepsze fasony to te proste, miękko układające, ale nie opinające ciała. Mile widziane są delikatne, zwiewne rękawy albo bolerko. W wypadku jabłka ważny jest umiar – żadnych ozdób i drapowań. Dobrym wyborem jest dekolt w V.

Kielich, czyli kobieta o rozbudowanych ramionach i sporym biuście, ale wąskiej talii i biodrach. W tym wypadku warto postawić na dwuczęściowe suknie, których elementy będą się różnić fakturą i tkaniną. Góra powinna być miękka i opływająca, ale matowa; dół błyszczący, rozszerzający się ku dołowi.

Panna Młoda – Kielich będzie się dobrze prezentować w sukniach marszczonych w okolicach bioder, gdyż poszerzą one optycznie talię. Powinna jednak unikać całkowicie odkrytych ramion i ramiączek.

Kolumna. Figura kobieca charakteryzująca się wąskimi biodrami i małym biustem. W tym wypadku Panna Młoda może sobie pozwolić na odkryte ramiona i błyszczące tkaniny. Może także zdecydować się na awangardowe modele sukni.

 

Dla każdej przyszłej Panny Młodej ważne jest, aby suknia prezentowała się na niej idealnie. Warto zwrócić się o poradę krawcową albo salon sukni ślubnych, gdzie konsultantki pomogą w wyborze i doradzą. Należy pamiętać także, że co innego pasuje kobiecie, która jest wysoka, a co innego niskiej. Od wielu elementów zależy to, jakie Panna Młoda wywrze wrażenie. A przecież chciałaby jak najlepsze. Jednak należy także pamiętać o tym, że Panna Młoda, przede wszystkim, ma się w swojej sukni czuć pięknie.


Tekst: Patrycja Żurek redaktorzurek.pl/


Zobacz również:

Tekst przysięgi małżeńskiej w kościele, w USC

Atrakcje weselne - cz.2

Kwiaty do ślubu - bukiet ślubny