Śląski Portal Ślubny - reklamuj swoją firmę za darmo!


Jesteś tutaj - Blog ślubny >> Przesądy związane z obrączkami.


Przesądy związane z obrączkami.

2017-07-10

Obrączki to jeden z najpopularniejszych symboli małżeństwa. Okrągły kształt oznacza nieskończoność i wieczność uczuć, ale także ciągłość małżeństwa i miłość, która nigdy się nie kończy. Wymiana obrączek przed ołtarzem to jeden z najważniejszych momentów ślubu, moment wzniosły i wzruszający, sięgający czasów starożytnych. Kiedyś wierzono, że w pierścienie (a więc i obrączki) nie może wedrzeć się żaden zły duch. Przesądy związane z obrączkami pojawiły się dość późno, bo dopiero w XVII wieku.

Jakie są przesądy związane z obrączkami? Oto kilka z nich:

Po pierwsze, obrączki powinny zostać wykonane z trwałego kruszcu – to zapewni wam trwałe małżeństwo.

Po drugie, wszystkie rzeźbienia i ozdoby oznaczają przeciwności losu w małżeństwie. Obrączki gładkie to symbol spokojnego życia.

Po trzecie, najlepiej wykonać pierścienie z trzech różnych kruszców, czyli złota żółtego (symbolizuje wierność), białego (miłość) i platyny (przyjaźń), gdyż to one zapewnią małżonkom pełnię szczęscia.

Po czwarte, nie wolno przymierzać obrączek należących do kogoś innego, to grozi staropanieństwem lub zdradą. Gdy ktoś przymierza twoje – sprowadzi na siebie niepowodzenie.

Po piąte, obrączki muszą być idealnie dopasowane. Gdy są za ciasne zwiastują toksyczną zazdrość albo niezdrową dominację partnera. Gdy są jednak za luźne, wróżą rozpad małżeństwa.

Po szóste, nie powinno się dopuścić do tego, aby świadkowie zapomnieli obrączek w miejsce ceremonii, bowiem sprowadza to na Parę Młodą niepowodzenia.

Po siódme, nie wolno upuścić obrączki przed ołtarzem, bo to sprowadza nieszczęście albo nawet śmierć na osobę, której się to zdarzyło. W takim wypadku obrączkę powinien podnieść ksiądz bądź drużba.

Po ósme, należy uważać, by nie pomylić palca, na który wkłada się obrączkę, gdyż to wróży niewierność.

Po dziewiąte, obrączkę powinno się zawsze nosić, nie powinno się jej ściągać nigdy, ponieważ może to doprowadzić do rozpadu małżeństwa.

Po dziesiąte, zgubienie obrączki bądź pęknięcie to sprowadzenie nieszczęścia na małżeństwo.

 

Oto najbardziej popularne przesądy związane z obrączkami. Wiadomo, że trzeba je brać z przymrużeniem oka, chociaż... warto dmuchać na zimne.


Tekst: Patrycja Żurek redaktorzurek.pl/


Zobacz również:

 Przesądy ślubne z przymrużeniem oka.

 Jedyny taki wieczór, jedyna taka noc.

 Najważniejszy z wieczorów - wieczór panieński.