Śląski Portal Ślubny - reklamuj swoją firmę za darmo!


Jesteś tutaj - Blog ślubny >> Tort weselny - jaki wybrać?


Tort weselny - jaki wybrać?

2018-08-28

Tort to wisienka na weselu, która koronuje uroczystość zaślubin. Zazwyczaj podawany jeszcze przed pierwszym tańcem, jakoby otwiera imprezę weselną. W chwili obecnej można zamówić tort, o którym marzycie. Wybór jest ogromny od klasycznych, poprzez piętrowe a nawet naked cake.

Wybór tortu najlepiej zacząć od przeglądnięcia katalogu u cukiernika. Państwo młodzi mogą zdecydować wtedy, w którą stronę chcieliby pójść. Pracownik doradza, pyta o charakter wesela, proponuje kompromisy, jeśli młodzi nie są zgodni.

Tort jest tak samo ważny jak cała reszta: sukienka, garnitur, samochód. Powinien być przemyślany. Możecie ozdobić go wstążkami w kolorze motywu przewodniego waszego wesela. Tort może być również ozdobiony kwiatami, które znajdą się w bukiecie Panny Młodej.

Oczywiście równie ważny jest smak. W tym wypadku warto zwrócić się ku klasyce, nie kombinować zbyt wiele, używać tych neutralnych. Jeśli jednak Państwo Młodzi są smakoszami nietypowych smaków, tu również można pójść na kompromis i zrobić go na najwyższym piętrze tortu, reszta może być klasyczna.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to wielkość. Tortu nie powinno zabraknąć, ale też nie może zostać go zbyt wiele. W tym wypadku jednak warto zdać się na opinię specjalisty, bo cukiernik najlepiej wyliczy, jaka wielkość jest odpowiednia do danej liczby gości.

Tort to ważna część weselnej zabawy. W ten sposób Państwo Młodzi poniekąd dziękują gościom, a także świętują zawarcie małżeństwa. Trzeba dobrać go odpowiednio i pamiętać, że to Wasza impreza i tort ma odzwierciedlać Wasz gust.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/Pychotka.torty/